11.01.2020 İSTANBUL PROGRAMI

 

 

TÜM KOŞULARIN ANALİZ, YORUM VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 1 (KING ARTHUR)

Satış Koşusu’na kayıt olmasını ilginç bulduğum ve bu grubun üzerinde olan KING ARTHUR(1) ‘un kazanması normal sonuç olacaktır.

 

 

2.KOŞU : 1-2

Bu pist ve benzer mesafede birlikte start aldıkları son koşularında burun farkıyla birbirlerinden ayrılan CHARLATAN(1) ve STEEL MAN(2) ‘in Yedili Plase oyunları için yeterli olabileceğini düşünüyorum.

 

 

3.KOŞU : 

Son koşusunu kazanırken ne kadar iyi durumda olduğunu gösteren ve bu sefer o koşusuna göre 7 kg daha hafif kiloyla start alacak ALEMİN KRALI(1) ve adeta koşu hayatına yeni başlamış bir tay gibi istekli ve iyi koşan 8 yaşındaki CANKURTBEY(2) koşunun ortak favorileridir.

Favori olduğu zaman rakip tanımayan Kaizbert yavruları RUS DAMAT(4) ve ŞUBARTAY(7) ile kalitesiyle ŞENHAN(6) da ihmal edilmemelidir.

Geniş kupon sahiplerinin hiç düşünmeden HEPSİ yapmaları en mantıklı seçim olacaktır.

 

 

4.KOŞU : 

Sert rakiplere tosladığı son yarışlarında arka arkaya 4 kez ikinci kalan ILSA IN VERSAILLES(4) , yarış derecesi itibariyle de rakiplerinin önünde görünüyor olup, koşunun doğal favorisidir.

Sahibine 2 Milyon TL’den fazla para kazandıran başarılı safkan Oradinario’nun anneden kardeşi olması sebebiyle kendisinden beklentilerin büyük olduğu ve artık yarış kazanacak forma erişen ARAGONA(1) favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Geniş kuponlara, ‘İstanbul Takip Atlarımız’ dan birisi olan ve yorum detayını ilgili sayfada okuyabileceğiniz DOS GARDENIAS(2) da yazılabilir.

 

 

5.KOŞU : 

Baypatron gibi kalite tayı burun farkıyla geçtiği yarışı çok iyi olan ve o yarışında da 58 kg ile start almış olan HAZAR DENİZİ(1) için ağır kilonun fazla sorun olmayacağını düşünüyorum.Uygun grupta koşunun favorisidir.

Dil Bağı’nı çıkartıp katıldığı son koşusunda performansında artış gözlenen ve Baypatron’a 2,5 boy farkla geçilip 3.kalan , bugün Hazar Denizi’ne göre 7,5 kg avantajla start alacak KOCAYÜREK(9) , formda jokeyiyle favoriye en ciddi rakip olacaktır.

 

 

6.KOŞU :

Önde boş kalabileceği yarışı bulan GÜMÜŞKESEN(4) daimi pilotu ve aynı zamanda sahibiyle koşunun favorisidir.

Sentetik pisti çok seven kalite safkanlar , BUDAKHAN(2) , FATİH AĞA(3) , ÖZEKAN(6) ve AFACAN(1) favoriye en ciddi rakip olacaklar.

Geniş kuponlara , kalan tek safkan KRAL ARTUR(5) da yazılabilir.

 

 

7.KOŞU : 

Hayatının ilk koşusunda, jokeyi düzlük üzerinde sprint kulvarı olarak iç kulvarı tercihlemese en azından ikinci olabilecek performans sergileyen , bu sefer jokey değişikliğine giden Kurtel Ekürisi safkanı ve ünlü aygır Storm Cat torunu FREE YOUR HEART(6) ‘ın kazanmasını bekliyorum.

Geniş kuponlara, Sharpa ve Akyıldırım gibi kalite safkanların anneden kardeşi olup, Ankara çim pistindeki ilk yarışının ardından hız verdiği idmanlarında iyi duruma geldiği gözlenen ve bu sefer daha etkili olabileceği sentetik pistte start alacak BIANCA CAPELLO(2) da yazılabilir.

 

 

8.KOŞU : 

Son 2 koşusunda zamanlamayla ilgili jokey eksiklikleri olunca bu sefer farklı pilotuyla start alacak FAHRENHEIT(5) koşunun favorisidir.

Son koşusunu beğendiğim ve sentetik pistte daha etkili yarışlar sergilemesini beklediğim WOLF CREEK(8) favoriye en ciddi rakip olacaktır.

 

 

 

 

ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-2-4-7-6    / 8-5-3

2.AYAK : 4-1    / 2

3.AYAK : 1-9

4.AYAK : 4-2-3-6-1    / 5

5.AYAK : 6 (FREE YOUR HEART)    / 2

6.AYAK : 5-8

Ekonomik Kupon : 12 TL

Geniş Kupon        : 80 TL

BOL ŞANSLAR…

 

1)Yukarıda belirtilen analiz, tahmin ve yorumlar  okuyuculardan maddi menfaat beklemeden hazırlanmaktadır.Site takipçilerinin desteği bizim için en önemli moral kaynağıdır.

2)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

3)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, ‘5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu’  nun İlgili Maddeleri ve  ‘5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ nun İlgili Maddeleri Gereğince’ yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©