09.01.2020 İZMİR PROGRAMI

 

 

TÜM KOŞULARIN ANALİZ, YORUM VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 2-3

Gördüğü yarışlarda elde ettiği dereceler itibariyle rakiplerine göre önde görünen BAMBOLEO(2) koşunun favorisidir.

Güzel orijinli BIG AFRICA(3) özellikle Yedili Plase oyunları için sigorta veya 2 misli imkanı olabilir.

 

 

2.KOŞU : 

Zor bir yarış…

Son koşusunda ağır kilodan etkilenen KARA DERE(1) bu sefer müsait kilosuyla koşunun doğal favorisidir.

Biraz ağır kilosuna rağmen, sert jokeyi ve sevdiği mesafeyi bulan ŞİFNE EFESİ(2) ve son koşusunda starttan hiç çıkmayınca derecesiz kalan ancak bir önceki koşusunda Kara Dere’yi geçerek 2.olan DEMİRBARS(4) favoriye en ciddi rakip olacaklar.

Maiden’dan çıktığı son yarışının derecesini beğendiğim DEMİR PENÇE(5) de ihmale gelmez. 

Geniş kupon sahipleri , SUNGURLU(6) ve ONDÖRTŞUBAT(7) ilavesi yapabilirler.

 

 

3.KOŞU : 

Sert gruptaki son yarışı fena olmayan ve farklı sınıfıyla koşuya katılan safkanlar içinde hemen göze çarpan SARAYBOSNA(1) koşunun doğall favorisidir.

Uzun mesafeye ilk kez çıkacak olmasına rağmen iyi koşabileceğini düşündüğüm ŞARLO(4) , bu aralar çok formda olan VASEEM(6) ve koşularında belli bir istikrarı tutturan Kaizbert yavrusu EGENİN ASLANI(5) favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

 

 

4.KOŞU : 

Maiden’dan çıktığı son yarışının derecesi itibariyle bu rakiplerini de geçebilecek ve kilo avantajı da olan MESTANEFE(3) , Babi’nin anneden kardeşi HARD FLOOD(2) , ağır kilosuna rağmen performans olarak rakiplerinden farklı MR NOBODY(1) ve kağıt üzerinde sürpriz yapabilecek gibi duran Lion Heart yavrusu WONDER KID(4) ayırımsız şans verilmesi gereken taylar.

Geniş kuponlara, kalan tek tay GOLDEN TORCH(5) da yazılabilir.

 

 

5.KOŞU : 

Ekim ayında uzun mesafeli kum pist koşusu G1 TSK Koşusu’nu ve çim pistteki G3 İstanbul Vali Kupası Koşusu’nu kazandıktan sonra son koşusunda start çıkışı jokeyini düşürdüğü için derecesiz kalan , uzun süredir start almayan Memduhağa çok ısrarcı olmazsa önde boş kalıp, bir beyaz bayrak-ayna daha yapabilecek OĞUZBOYLU(5) ‘nun kazanmasını bekliyorum.

OĞUZBOYLU(5) BANKO.

 

 

6.KOŞU :

Son koşusunda Lady Sacrifice’ın arkasında 1.32.06 ile ikinci olurken aynı gün diğer Maiden koşuyu 1.33.04 ile kazanan Best Master’dan yaklaşık 1 sn daha iyi derece yapan , babadan King Omer ve Alessandra gibi başarılı safkanların kardeşi olan Kurtel Ekürisi safkanı TAKE MY HEART(8) ‘ın kazanması normal sonuç olacaktır.

Geniş kuponlara, son koşusunda sert rakiplere çarpılırken yarış derecesi hiç de fena olmayan DOMATES(2) ve hayatının ilk yarışındaki ikinciliği gayet iyi olan SONYAPRAK(7) da yazılabilir.

 

 

7.KOŞU : 

Sert gruplardaki son yarışları sonrası bu sefer uygun rakipleri bulan AKARCA KHAN(5) koşunun favorisidir.

Bir önceki koşusunu yine Gökhan Gökçe ile kazanmış olan ve yine sevdiği jokeyi bulan HAVE A NICE TRIP(3) favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Geniş kuponlara, ilerlemiş yaşına rağmen son koşuları gayet iyi olan ve İzmir pistinde bugüne kadar start aldığı biri çim-biri kum iki yarışında da ikinci olan HARPUTLUNUN OĞLU(2) ve misait grupta CONGENIAL SON(1) da yazılabilir.

 

 

 

ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-2-4-5    / 6-7

2.AYAK : 1-4-6-5

3.AYAK : 3-2-1-   / 5

4.AYAK : 5 (OĞUZBOYLU)

5.AYAK : 8 (TAKE MY HEART)    / 2-7

6.AYAK : 5-3    / 2-1

Ekonomik Kupon : 9 TL

Geniş Kupon        : 100 TL

BOL ŞANSLAR…

 

1)Yukarıda belirtilen analiz, tahmin ve yorumlar  okuyuculardan maddi menfaat beklemeden hazırlanmaktadır.Site takipçilerinin desteği bizim için en önemli moral kaynağıdır.

2)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

3)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, ‘5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu’  nun İlgili Maddeleri ve  ‘5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ nun İlgili Maddeleri Gereğince’ yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©