05.01.2020 İZMİR PROGRAMI

 

 

TÜM KOŞULARIN ANALİZ, YORUM VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

63 kg ve 64 kg ile katıldığı son iki koşusunda ağır kilo altında ezilen ve bu yüzden o yarışlarını hiç dikkate almadığım AK DIAMOND(1) , bir önceki koşusunda bu pist ve mesafede , Fırat Arslan ile start alarak güzel bir üçüncülük yapmıştı.Geçen sene bu koşuyu kazanan ve artık kazanmak için yeterli kondüsyona ulaştığını düşündüğüm AK DIAMOND(1) özlediği birinciliğe ulaşabilir.

Kasım ayında bu pistte sıkıştırılmadan koşu gören, geçen sene bu koşuyu Ak Diamond kazanırken az farkla gerisinde 2.kalan DOYOUN HEARTED(3) , artan form ve kondüsyonuyla favoriye ciddi rakip olacaktır.

 

 

2.KOŞU : 

Hayatının ilk koşusunda bu pist ve mesafede fena olmayan bir dereceyle 3.olan MEDZAMOR(8) koşunun favorisidir.

Aynı favori tay gibi, bu pist ve mesafedeki ilk yarışının derecesi fena olmayan Lion Heart tayı AĞA FERHAT(1) favoriye en ciddi rakip olacaktır.

İzmir pistinin tecrübeli tayları FOOL HARDY(6) ve DEMBE(5) ile idman dereceleri iyi olan ve ilk koşusunun ardından bu sefer daha etkili koşabilecek ATLASHAN(2) da ihmale gelmez.

Sürprize açık tay koşusunda, İzmir pistindeki ilk koşusunu nasıl koşacağı meçhul kapalı kutu BIGGY(3) ve güzel orijinli BY AKDEMİR(4) de yazılabilir.

 

 

3.KOŞU : 

İdeal pist ve mesafesini bulan ve daha önce geride bıraktığı rakipleri yanında start alacak olan LOOK STAR(3) ‘ın bir beyaz bayrak-ayna daha yapması doğal sonuç olacaktır.

Geniş kuponlara, son iki koşusunda Dil Bağı denenen ancak atın performansına olumsuz etki yaptığını düşündüğüm ve bugün ilgililerinin Dil Bağı’nı çıkarttıkları, Yonaguska yavrusu BABA AVCI(1) ve mükemmel idman dereceleriyle dikkat çeken, Kaneko tayı STARRY NIGHT(4) da yazılabilir.

 

 

4.KOŞU : 

Koşuya katılan 4 safkan da önde gitmeyi seven seri safkanlar.Kimin koşuyu forse edeceği, kimin bekleme yapacağını önceden kestirmenin kolay olmadığı bir yarış.

Adana pistindeki son koşusunu hiç dikkate almadığım , bir önceki koşusunda bu pistte G3 kazanmış olan BİLDENHAN(2) koşunun favorisidir.

İnatçı Kaizbert yavrusu ROMEO(4) ve bekleyerek de koşabilecek Turbo yavruları ARSLANTURBO(1) ve DEMİRTURBO(3) ‘yu da yazarak rahat bir koşu izleyebilirz.

 

 

5.KOŞU : 

Bu pist ve mesafede Çaltepe’nin arkasında 2.kalırken biraz da rakibinin pist üzerinde gezinmesinden etkilenen MY SULTAN(6) , o yarışı dahi kazanabilirdi. Güzel formuyla müsait rakipler arasında , jokeyi ve aynı zamanda sahibi Mehmet Kaya ile kazanmasını bekliyorum.

MY SULTAN(6) BANKO.

Geniş Kuponlara, sert gruplarda ağır kilolarla koştuğu yarışları sonrası daha uygun sayılabilecek grubu bulan ÖZERDİNÇ(3) favoriye en ciddi rakip olacaktır.

 

 

6.KOŞU :

Son koşusunda gereksiz yere önde kaçan Şifne Efesi temposunda gidince son 300’den sonra bayılıp 7.kalan , halbuki bir önceki koşusunda aynı pist ve mesafede daha sert grupta güzel bir dördüncülük yaparken dikkatimi çeken KIYASET(1) , bugün özellikle sabırlı bir bekleme yaparsa kazanabilir.

Son koşusunda virajı geri dönüp, düzlük üzerinde önündeki atlar sebebiyle istenen sprintini atamadığını gözlemlediğim , Şimşeğinoğlu yavrusu YİĞİTÖMER(4) favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Anneden Koralay ve Kolarafet gibi uzun mesafeye yatkın safkanların kardeşi ve hep dikkatini çektiğim Druid yavrusu olan MARMARABEYİ(8) de günün sürprizini yapabilir.

 

 

 

ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-3

2.AYAK : 8-1-6-5-2    / 3-4

3.AYAK : 3 (LOOK STAR)    / 1-4

4.AYAK : 2-4-1-3

5.AYAK : 6 (MY SULTAN)    / 3

6.AYAK : 1-4-8

Ekonomik Kupon : 8 TL

Geniş Kupon        : 70 TL

BOL ŞANSLAR…

 

1)Yukarıda belirtilen analiz, tahmin ve yorumlar  okuyuculardan maddi menfaat beklemeden hazırlanmaktadır.Site takipçilerinin desteği bizim için en önemli moral kaynağıdır.

2)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

3)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, ‘5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu’  nun İlgili Maddeleri ve  ‘5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ nun İlgili Maddeleri Gereğince’ yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©