12.11.2019

BUGÜN 1. DOĞUM GÜNÜMÜZ

 

SerenKaranimo.com  web sitemiz bugün 1 yılını doldurdu.

Geçen 1 sene içerisinde ziyaretçilerimize ispatladığımız başarımız , neden-sonuç ilişkisi içerisinde anlattığımız isabetli analiz ve tahminlerimizle güzel bir sene geçirdiğimizi düşünüyorum. Önümüzdeki dönemde, ziyaretçilerimize ve sektör içinde faaliyet gösteren her kişi ve kuruluşa  saygıya dayanan çizgimizi bozmadan, yayıncılık anlamında da edindiğimiz tecrübeler ışığında, içeriğimizi geliştirerek sizlere daha iyi hizmet vermek istiyoruz.

Desteğiniz ve ilginiz için teşekkür ederiz.Birlikte daha başarılı nice senelere…

 

**************

 

  29.08.2019

       YOUTUBE KANALIMIZ YAYINDADIR…

SerenKaranimo Youtube kanalı üzerinden de Analiz , Yorum ve Tahmin vermeye başlamıştır.Yukarıdaki resmi tıklarak veya aşağıdaki link üzerinden Youtube kanalımıza ulaşabilir, Analiz, Yorum ve Tahminlerimizi izleyebilirsiniz.

Yayınlanan videolardan anlık bilgi almak için kanalımıza Ücretsiz Abone olmayı unutmayını?

Youtube Adresimiz :

https://www.youtube.com/channel/UCJv3m6IPw-V6a53WYN5Tw3A

 

**************

 

30.01.2019

HOŞGELDİN ŞAMPİYON

 

25.11.2018 tarihli Adana Hipodromu yarışlarında ATEŞBİBİ isimli safkandan düşerek yarışseverleri korkutan H.Karataş, tedavisi ve kısa bir istırahat döneminin ardından 01.02.2019 İzmir Hipodromu’nda INNOVATION ve ANGEL OF DEATH ile sahalara dönüyor.

Şampiyonu özlemiştik…

İzmir’li yarışseverlerin H.Karataş’a büyük ilgi ve sevgi göstereceği bir gün olacağını düşünüyorum.

Şampiyon’a ‘Geçmiş olsun.’ ve ikinci evi olan hipodromlara ‘Hoşgeldin.’ diyor, meslek hayatının sonuna kadar bir daha böyle üzücü olaylarla gündeme gelmemesini diliyorum.

 

**************

 

03.12.2018

Parlayan Kıvılcım : MEHMET SALİH ÇELİK

12.10.2018 Tarihinde diplomasını alarak apranti okulundan mezun olan Mehmet Salih Çelik, yalnızca 51 gün sonra, 02.12.2018 Tarihinde, Adana Hipodromunda düzenlenen yarışlarda, 7.Koşuda birlikte start aldığı NEŞVAN isimli üç yaşlı arap tayıyla katıldığı ilk koşusunda ilk birinciliğini elde etti. Jokeylik yeteneği genlerinde olan Mehmet Salih Çelik’in at üzerindeki duruşu, rahatlığı ve soğukkanlılığı dikkat çekti. Ahmet Çelik ve Müslüm Çelik gibi başarılı jokeylerin kardeşi olan aprantimizin yakın gelecekte yeni başarılarından bahsetmemiz sürpriz olmayacaktır.

Kendisine, kazasız , belasız , yarışseverin güvenini sarsmayacak, istikrarlı ve başarılı bir meslek hayatı diliyoruz.

 

**************

 

02.12.2018

2019 DUBAİ YARIŞ FESTİVALİNE TÜRKİYE’DEN KATILACAK ATLAR BELLİ OLDU

Önümüzdeki yıl, 03 Ocak-09 Mart 2019 Tarihleri arasında düzenlenecek Dubai Worl Cup Carnival’a katılmak için ilgililerinin başvuruda bulunduğu atlarımızdan GOOD CURRY, RHYTHM DIVINE, GRAY OCEAN, PERİ LİNA, COPPERFIELD ve PADRE PADRONE ‘nin başvuruları kabul görerek ülkemizi bu büyük festivalde temsil edecekleri kesinleşti. 

Katılım gösteren tüm atların ayaklarının düz basmasını diler, atlarımıza , jokeylerine ve tüm ilgililerine başarılar dileriz.

 

**************

 

23.11.2018

Doğu’nun Prensi : İSA AKYAVUZ

2017 Yılında apranti okulundan mezun olan ve 2018 yılında at binmeye başlayan apranti İsa Akyavuz, Şanlıurfa-Elazığ-Diyarbakır-Adana ve Ankara Hipodromları’nda katıldığı koşulardaki biniş stili, yarış zekası ve başarılarının yanı sıra yarışsever nezdinde sağladığı güven ve istikrarla da dikkat çekiyor.

İlk kez 01.01.2018 tarihinde resmi yarışlarda at binmeye başlayan İsa Akyavuz, Şanlıurfa Hipodromu’ndaki günün 1.Koşusu’nda Leylimley isimli İngiliz atıyla 15 atta 14.olurken, aynı gün 5.Koşusu’nda Blacks Winner isimli İngiliz atıyla 8 atta 2.olarak ilk başarısını elde etti.

Koşu kazanmak için 17 gün / 5 Yarış Günü bekleyen  İsa Akyavuz, 18.01.2018 tarihinde Şanlıurfa Hipodromu’nda 17 atın katıldığı günün 8.Koşusu’nda ALTUNBİR isimli Arap atıyla ilk kez fotoyu en önde geçti.

Henüz çok kısa sayılabilecek binicilik hayatına Junyır Sancak ve Son Viraj isimli safkanlarla 2 adet KV-6 koşu galibiyeti da sığdıran İsa Akyavuz’un, çok yakında  klasik koşularda da podyumda yer alabilecek form ve yeteneğe sahip olduğu gözleniyor.

Jokey amcası Mehmet Akyavuz’un teşviğiyle mesleğe başlayan İsa Akyavuz,  23.11.2018 itibariyle, 613 yarışta 77 birincilik alırken %13 kazanma oranıyla birçok jokey abisini ve -kendisiyle her zaman gurur duyan- amcası Mehmet Akyavuz’u da geride bırakmış durumda.

Mukayese yapmak için çok erken olsa da, mesleğe başladıkları dönemdeki birincilik sayılarına baktığımızda jokey abilerinden Halis Karataş bu birincilik sayısına yaklaşık 2,5 yılda , Özcan Yıldırım ise yaklaşık 3 yılda ulaşmıştı.

Başarılı apranti İsa Akyavuz’un 2018 yılı genel istatistikleri şu şekilde :

Başarılı apranti İsa Akyavuz’u yarış dünyasına kazandıran amcası Mehmet Akyavuz’a teşekkür ederken, değerli kardeşimize istikrarlı ve güvenilir çizgisinden ödün vermeyeceği kazasız-belasız yarışlar ve bol başarılar diliyoruz.

 

**************

 

13.11.2018

DUBAİ YARIŞ FESTİVALİNE KATILIM İÇİN TÜRKİYE’DEN BAŞVURAN ATLAR BELLİ OLDU

Önümüzdeki yıl, 03 Ocak-09 Mart 2019 Tarihleri arasında düzenlenecek Dubai Worl Cup Carnival’a Türk atlarından 6 başvuru yapıldı.

GOOD CURRY, RHYTHM DIVINE, GRAY OCEAN, PERİ LİNA, COPPERFIELD ve PADRE PADRONE -eğer başvuruları kabul edilirse-  festivalde ülkemizi temsil edecekler.

Başvuruda bulunan atlar arasında özellikle GOOD CURRY ve COPPERFIELD ‘in uygun pist ve mesafe şartlarında yabancı atlarla başabaş yarışabilecek kapasitede olduğunu düşünüyor ve yarışlara katılacak tüm atlarımızın ayağının düz basmasını diliyorum.

 

**************

 

12.11.2018

WEB SİTEMİZ YAYINDA…

‘Hayırlı ve faydalı olsun’ diyerek web sitemizi beğeninize sunuyor ve tüm ziyaretçilerimiz için kazanç vesilesi olmasını temenni ediyoruz.