26.06.2020 İSTANBUL PROGRAMI

 

 

26.06.2020 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ, YORUM VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

Zorunlu ara sonrası katıldığı ilk koşusunda, jokeyinin hatası olmaksızın yarış içinde birkaç defa çok ciddi kapanan, özellikle son 400 civarında önünde 3 atlık bloğun arkasında önünün açılmasını bekleyen ve son 200’e girilirken Gökhan Kocakaya’nın gayretiyle aralardan çıkarak ikinciliği alan MALİBUNUN OĞLU , erken yol bulabilse o gün yarışı kazanan Cevherizade gibi kaliteli bir safkanı oldukça zorlayabilirdi.Sarraf, Uluer ve Cabire gibi her birinin ayrı başarı hikayesi olan değerli safkanların anneden kardeşi olan MALİBUNUN OĞLU , son koşusuyla aynı pist ve mesafede , yine Gökhan Kocakaya ile koşunun doğal favorisidir.

Hayatının ilk koşusunu kazandıktan sonra yaklaşık 8 ay ara vermiş olsa da yeniden iyi bir form yakaladığını idman derecelerinden anladığımız ve Halis Karataş’ın da beğenip, tercihlediği ÖZELTAY favoriye en ciddi rakip olacaktır.

 

 

2.KOŞU : 

Obrada gibi değerli bir safkanın ana-baba bir kardeşi olup, idmanları da iyi sayılabilecek MYSTERY FOCUS koşunun favorisidir.

Sert rakiplerin arkasında dördüncü-beşinci bitirdiği koşular değerli olan ve idmanlarında da oldukça formda gözüken ERGİN KHAN favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Kısa süren yarış hayatı başarılı olan Kris Angel’ın ana-baba bir kardeşi olan VIVALDI STORM , hayatının ilk koşusunda Egyptus gibi sert bir rakibe çarpılan PINE APPLE ve idmanları kadar koşarsa bugün tatlı bir sürpriz yapabilecek , Grand Ekinoks yavrusu FİLANDOZ da koşuda etkili olabilecek diğer safkanlar olarak göze çarpıyor.

Geniş Kupon sahipleri sürpriz kokan bu koşuda hiç düşünmeden HEPSİ yapabilirler.

 

 

3.KOŞU : 

Bu pist ve mesafedeki ilk koşularını, 2 hafta önce neredeyse aynı dereceyle kazanan SPECIAL SON ve ROSE OF PARADISE koşunun ortak favorileridir.

Şampiyon adayı Long Runner’ın koşacak babadan ilk kardeşi olacak BARON SETRAK , güzel idmanlarının da etkisiyle koşuyu ilk sırada bitirebilecek durumda sayılır.

İlk koşusunda iç kulvarda kapanıp bir süre zaman yitiren , sonlarda etkili gelse de ancak 2.kalan BALL OF LOVE da dikkate alınmalıdır.

 

 

4.KOŞU : 

KV-8 Ergin Talay Koşusu’nu Call To Victory-Alihan arkası 3.bitirirken, yarışı izleyenlere ‘200 metre daha olsa belki de kazanırmış.’  dedirtecek kadar güzel sprint atan, Kahraman Ekürisi’ni Gazi Koşusu Şampiyon adayı değerli tayı VERNAZZA bu sefer o koşusuna göre 200 mt uzayan mesafede usta jokeyiyle kazanabilir.

VERNAZZA BANKO.

 

 

5.KOŞU : 

Sentetik pistteki son dördüncülüğü gayet iyi olan geçen senenin G1 Anneler Koşusu ikincisi , Şahpazlı gibi çok başarılı bir safkanın anneden kardeşi olan Turbo yavrusu VARLIKLI , formda jokeyiyle uygun sayılabilecek rakipleri geçip bu senenin ilk galibiyetini alabilir.

VARLIKLI BANKO.

Geniş kuponlara, ilerleyen yaşına rağmen idmanlarında oldukça iyi dereceler sergileyen AMANKAYA , Kocaeli pistinde yarış gören kalite safkan ESTİGEÇTİ , form durumları iyi olmasına rağmen bir türlü kazanamayan MAVİ BAHAR ve ROMANOLUR ile sentetik pistte nasıl koşacağını merak ettiğim formda Kaizbert yavrusu ILDIR ESİNTİSİ de yazılabilir.

 

 

6.KOŞU :

KV-8 Derya Beşikçi Koşusu’nu beşinci-altıncı bitiren kalite taylar SELEN KIZIM ve QUEEN LILY koşunun ortak favorileridir.

Sentetik pistte çok başarılı koşularını izlediğimiz , idman pistinde de iyi görünen ÇİRÇUZ favorilere en ciddi rakip olacaktır.

Kum pistte Vahşikız gibi geçen senenin flaş dişi tayını geçebilen FREUDE , iyi koşabileceği sentetik pistte ihmale gelmez.

 

 

7.KOŞU : 

Sert rakipler arkasında Carrot ile atbaşı olarak üçüncülüğü paylaşan EYÜPŞAH , ağır kilosuna rağmen koşunun doğal favorisidir.

Yarış içinde şanssızlıklar yaşadığı son koşusunda daha iyi derece alabilecekken 4.kalan MİRAHOR , çim pisti yadırgamazsa, güzel formuyla iyi bir sonuç alabilir.

Bursa ‘daki ikinciliği gayet iyi olan MONACO , ikinci baharını yaşayan Sadettin Boyraz’ın iyi tanıdığı ve bir beyaz bayrak-ayna yapabilecek forma sahip ÇALIŞKANHAN , çim pistte Eyüpşah’ı geçerek kazanmışlığı olan LİZAS ve çim pistte de iyi koşan FLASH FORWARD da ihmale gelmez.

 

 

8.KOŞU : 

Ankara’daki idmanlarında çok iyi dereceler sergileyen ve ilk defa çıkacağı sentetik pistte idmanları kadar koşsa kazanabilecek THE MATCHED , tecrübeli jokeyiyle koşunun favorisidir.

Sentetik pisti çok seven ve start aldığı 2 yarışında da G1 koşup, ikisinde de 2.kalan ANGEL’S BOY , Ankara’daki koşusunun ardından nefesli olarak bu koşuya geliyor.Mesafe kısa gelmez ise iyi koşmasını bekliyorum.

Geniş kuponlara, sentetik pisti seven ve kazanmayı öğrenen JACK SPARROW da yazılabilir.

 

 

9.KOŞU : 

Kum pistte çok başarılı yarışlarını izlediğimiz Young Bond’un anneden kardeşi olan SILVER FROST ilk koşusunda son virajı oldukça geri dönmesine ve bir türlü sprint kulvarı bulamamasına rağmen koşuyu bariyer dibinde 3.bitirmişti.Mükemmel fiziğiyle bana 80’li yılların sonunda koşan kır dev Young Elite’i de hatırlatan SILVER FROST ‘un uygun rakipler yanında , son koşusuna göre 100 mt uzayan mesafe avantajıyla ve bu yılın formda jokeyi Ayhan Kurşun ile kazanmasını bekliyorum.

SILVER FROST BANKO.

 

 

10.KOŞU : 

İstanbul çim pistinde katıldığı 3 koşudan 1 tanesini kazanan UĞURSEL , son koşusunda sert grupta güzel bir beşincilik yaptı.Uygun grupta koşunun favorisidir.

İstanbul çim pistinde start aldığı 3 koşusunda da tabela içinde yer alan İZTAN ve çim pisti ne kadar sevdiğini Bursa pistindeki son koşusunda gösteren GALİÇYA favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Geniş kuponlara, starttan 2 boy geç çıktığı son koşusunda tatmin edici bir performans sergileyen KAMERTAY ve son koşusunu beğendiğim CESUR MİRZA da yazılabilir.

 

 

 

26.06.2020 İSTANBUL PROGRAMI

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 7-6

2.AYAK : 7-2-12-14-3    / 1-4-5-6-8-9-10-11

3.AYAK : 1-2-3-4

4.AYAK : 6 (VERNAZZA)

5.AYAK : 10 (VARLIKLI)    / 5-6-7-11-4

6.AYAK : 13-12-4-7

Ekonomik Kupon : 11 TL

Geniş Kupon        : 174 TL

🐞BOL ŞANSLAR…

 

26.06.2020 İSTANBUL PROGRAMI

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 10 (VARLIKLI)    / 5-6-7-11-4

2.AYAK : 13-12-4-7

3.AYAK : 1-10-6-3-9-7

4.AYAK : 2-1    / 3

5.AYAK : 9 (SILVER FROST)

6.AYAK : 7-9-18    / 10-15

Ekonomik Kupon : 10 TL

Geniş Kupon        : 151 TL

🐞BOL ŞANSLAR…

 

1)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

2)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, ‘5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu’  nun İlgili Maddeleri ve  ‘5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ nun İlgili Maddeleri Gereğince’ yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©