07.10.2019 BURSA PROGRAMI

 

 

TÜM KOŞULARIN ANALİZ, YORUM VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 5-3    / 2

Önde liderliği kolay alabileceği bir yarış bulan DRUMMER , tempo yapmayı bilen jokeyi Tolga Yıldız ile bir beyaz bayrak ayna yarışı daha yapabilir.

Bursa çim pistini ve uzun mesafeyi çok seven ve genelde iyi koşan WIN FOR ME favoriye en ciddi rakip olacak.

Yedili Plase oyunları için bu iki safkanın yeterli olabileceğini düşünüyorum.Ayrıca bir garanti veya 2 misli yapma imkanı arayanlar için ÖCALTAY’ı da önerebilirim.

 

 

2.KOŞU : 6-5-4    / 3-2

Yarış koşan 7 tayının 6 tanesini yarış kazanan ve bu 6 tayın 5 tanesi de koştuğu ilk yarışını kazanan Marcavelly yavrusu KARA KORSAN idmanlarında da oldukça iyi dereceler sergiliyor.Tolga Yıldız ile koşunun doğal favorisidir.

İdmanlarında güzel dereceler sergileyen , Tsar ve Oguz gibi başarılı safkanların anneden kardeşi TEAM MASTER(Koşmaz) favoriye en ciddi rakip olacak.

İdmanlarında güzel dereceler sergileyen , Victory Gallop X Karabeyhan çaprazıyla tam bir çimci orijine sahip olan MILLAU da kuponlarda bulunmalıdır.

Geniş kuponlara , tecrübeli jokeylerler start alacak taylardan Smart Robin yavrusu DUNCAN ve G.Kocakaya ile koşuya katılacak BLACKIE (Ekürisi BIANCHI) de yazılabilir.

 

 

3.KOŞU : 8-4-7-1-3    / 2-6-11

Bu pist ve benzer mesafedeki son yarışlarında ikinci-üçüncü olan LION FLAG ve Ulan Bator’un ana-baba bir kardeşi BU DA BATOR koşunun ortak favorileridir.

Çok uygun bir grubu ve en deneyimli aprantiyi bulan GRAND HOPE da önde boş kalırsa bir beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir.

Ağır kilosuna rağmen form durumu çok iyi olan CLOUD WALKER da ihmale gelmez.

Yine beğendiğim aprantisi Bekir Mert Mırık ile start alacak ve startta fazla kalmazsa bu rakipleri de geçebilecek BAŞ BELA da kuponlara yazılmalı.

Geniş kuponlara, ağır kilosuna rağmen uygun grupta RAY OF SUNSHINE ve son derece istikrarsız bir at olması sebebiyle ne zaman nasıl koşacağı hiç belli olmayan OKO MOYE ile iki önceki yarışında İstanbul 2100 mt çim pistte nefis koşan  ve 2.olan PLOVDIV de yazılabilir.

 

 

4.KOŞU : 7 (ŞAHİNSEMİH)

Bu sezon start aldığı 10 çim pist koşusunda da gayet güzel koşan ve bu grubun üzerindeki safkanları geçme başarısı da gösteren ŞAHİNSEMİH ‘in tecrübeli ve tam stiline uygun jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazanmasını bekliyorum.Bu safkan hep dikkatini çektiğim yabancı menşeli aygırlardan Druid’in de torunu. Birçoğunuzun bildiği gibi ve benim de hep dikkat çektiğim gibi , özellikle Batyskaf, Druid, Emael ,Kaizbert gibi doğu bloğundan gelen (Polonya, Rusya) yabancı menşeli aygırların kanından gelen atların dayanıklılık ve inatçılık konusunda diğer arap atlarına göre farklı boyutta olduğunu da söylemek isterim.

ŞAHİNSEMİH BANKO.

 

 

5.KOŞU : 5-1

Son 200 ‘e kadar önde ve rahat tempoda geldiği yarışta bir anda en dış kulvara hatta bariyerlerin dibine kadar sapınca önemli avantaj kaybeden, buna rağmen yarışı kazanan Casa Grande’nin ancak yarım boy gerisinde yarışı 3.sırada bitiren THE PERFECT SHOW bu sefer aynı sorunu yaşamazsa bir beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir.

Yarış derecelerine baktığımız zaman daha iyi anlayabileceğimiz gibi her yarışını bir öncekinden iyi koşan CASA GRANDE son koşusunu birlikte kazandığı M.Çiçek ile favoriye en ciddi rakip olacak.Bu safkan bir Halling torunu. Halling 18 yarışta 12 kez kazanmış, toplam ikramiye kazancı 1,3 milyon USD olan değerli bir aygır.Baba zaten Lion Heart .Özellikle yağmur sebebiyle ağırlaşma ihtimali yüksek çim pistte CASA GRANDE ‘nin etkili koşacağını düşünüyorum.

 

 

6.KOŞU : 2-1-3-7-8    / 9-4-6

Ayağına çabuk Can Dostum’un anneden kardeşi ve babası da Buenos Aires olduğu için iyi bir start çıkışıyla beyaz bayrak ayna yapabilecek BARTUEFE’nin idmanları da gayet iyi gözüküyor ve bu idmanlarının bir kısmını bugünkü jokeyi Rıza Cihan ile yapmış , yarışın favorisidir.

Kumcu bir orijine sahip olması sebebiyle pisti ıslak bulursa etkili koşabilecek ve idmanları da gayet iyi olan BALKAN FIRTINASI favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Diğer taylar arasında idman dereceleri itibariyle bu tayları geçmek için bir tık iyi koşmaya ihtiyaç duyabilecek olsalar da bunu başarabilecek FLYING ANT , DAĞLARIN DANSI ve GÜLPEMBE de kuponlarda bulunmalıdır.

Geniş kuponlara , SKY WOMAN , PETROCELLI ve SARPERHAN ilavesi de yapılarak bu kou kapatılabilir.

 

 

7.KOŞU : 2 (GUBAZ)    / 3-4

Kazanıp Maiden’dan çıktığı koşudan sonra sert rakiplerin arasında katıldığı iki koşuda da galop niyetine yarışlar yapan, Bursa iç pistindeki idmanlarında da rakiplerine göre daha iyi dereceler sergileyen GUBAZ ‘ın bu sefer yükselen formuyla çok daha iyi koşmasını bekliyorum.Bu safkanın annesi Gökçedil’in çok başarılı bir kısrak olduğunı G1 Hatay Koşusu’nun üçüncüsü olduğunu da ayrıca hatırlatmak isterim. Bu aralar formu yükselen aprantisi Bekir Mert Mırık ile kazanmasını bekliyorum.

GUBAZ BANKO.

Geniş kuponlara , sert rakipler arasındaki son koşuları fena olmayan ve bu sefer kendi evinde start alacak olan SİNOPLU MERVE ile hayatının ilk yarışını kazanırken güzel eşgali ile dikkat çeken BAŞKAN da yazılabilir.

 

ÖNEMLİ NOT :

Youtube Kanalımız Yayındadır. Aşağıdaki resime tıklayarak Youtube Kanalımıza ulaşabilirsiniz.Bazı yarış programları için,  Analiz, Yorum ve Tahminlerimiz Youtube kanalımız üzerinden yayınlanacaktır. 

ABONE OL düğmesine tıklayarak kanalımıza ücretsiz abone olabilir ve yayınlanacak videolardan anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 6-5-4    / 3-2

2.AYAK : 8-4-7-1-3    / 2-6-11

3.AYAK : 7 (ŞAHİNSEMİH)

4.AYAK : 5-1

5.AYAK : 2-1-3-7-8    / 9-4-6

6.AYAK : 2 (GUBAZ)    / 3-4

Ekonomik Kupon : 10 TL

Geniş Kupon         : 134 TL

? SİTEMİZ ÜCRETSİZ OLUP, DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

BOL ŞANSLAR…

 

1)Yukarıda belirtilen analiz, tahmin ve yorumlar  okuyuculardan maddi menfaat beklemeden hazırlanmaktadır.Site takipçilerinin desteği bizim için en önemli moral kaynağıdır.

2)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

3)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, ‘5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu’  nun İlgili Maddeleri ve  ‘5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ nun İlgili Maddeleri Gereğince’ yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©

 

 

 

6 hakkında “07.10.2019 BURSA PROGRAMI” görüş

  1. yorumlarinizi takdir ediyorum…altılınin ilk ayağında by gio lockton tayı ve bu hat agır cimi cok sever sirf bu yüzden yazmamiz gerekir mi acaba selamlar ?

Yorumlar kapalı.