05.10.2019 ANKARA PROGRAMI

 

 

TÜM KOŞULARIN ANALİZ, YORUM VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 1-3-4    / 2-8

Dişi Tay Deneme Koşusu beşincisi Direhorse’un koşacak ilk tayı olan , Aracı Ekürisi safkanı BLAZE AWAY güzel idmanları ışığında koşunun favorisidir.

1000 mt çalışmalarında güzel dereceler sergileyen taylardan Kaneko yavrusu MY HEAD ve yarış hayatının ilk 2 koşusunu kazanan Glowing Sun’ın tayı SUN TIME da kuponlarda bulunmalıdır.

Geniş kuponlara , idmanları fena olmayan Çelik Ekürisi tayı KEREM EYLE ve iyi bir kan hattından gelen WILD ROSE da yazılabilir.

 

 

2.KOŞU : 1-2    / 6-5-4

1 Seneyi aşkın bir zamandır koşu kazanamayan , bu sefer uygun grubu, ancak , Satış koşusunda bulan I SAW THE SUN ‘in normal şartlarda bu koşuyu kazanması lazım.Koşunun doğal favorisidir.

Son koşusunda çok sert rakipler arasında güzel bir beşincilik yapan ve bu sefer en büyük rakibi ailesinin atı olduğu için performansını büyüteçle izleyeceğim Ahmet Çelik idaresinde start alacak BLACK GRAPE favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Geniş kuponlara, start sorunu yaşamadığı son yarışlarında tabela dışında kalmasına rağmen hiç de fena koşmayan ve bu sefer sevdiği çim pistte bir beyaz bayrak-ayna yarışı yapabilecek COGENERATION , bu pistteki son yarışında Oğlum Eren gibi klas bir safkanı geçme başarısı gösteren QUITO ,  son koşusunda starttan hiç çıkmadığı için derecesiz kalan, müsait grupta kazanabilecek forma sahip MOON FATHER ve ailesinin atını favoriye ciddi rakipler olacaktır.

 

 

3.KOŞU : 5 (FIRE OF WORLD)  

Ankara kum pistinde katıldığı son KV-7 yarışı 6 boy farkla kolay kazanan FIRE OF WORLD , formda ekürisiyle birlikte koşunun banko ismidir.

FIRE OF WORLD BANKO.

 

 

4.KOŞU : 5-10    / 6-9-8-2-4-1-3

Yarış hayatına 3 yaşında başlayan taylardan biri olan SUVLA BAY araka arkaya etkili koşular sonrası uygun sayılabilecek grupta koşunun favorisidir.

Ship değiştirdikten sonra form durumu her yarış biraz daha yukarıya çıkan, Bursa ‘daki son koşusunda jokeyi T.Yıldız’ın ata fazla güvenmesi sebebiyle teşviğe biraz geç başlayınca geriden devirli ve akışlı gelen rakibi Brave Apte’ye az farkla geçilip 2.kalan DIABOLIK favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Geniş kupon sahipleri hemen hemen her kısrağın kazanma şansı birbirine yakın olan bu koşuyu HEPSİ yapıp kapatarak rahat bir yarış izleyebilirler.

 

 

5.KOŞU : 2 (BAŞAR)

Bir önceki koşusu olan G2 Tigem koşusunda 1400 mt çim pistte 1.33.97 yaparken 1.34 içinde koşmayı başaran BAŞAR , bu sefer 1300 mt mesafede 1.26.xx  yani 1.27 içinde koşabilir. Gruba şöyle bir baktığımızda bu dereceyi yapabilecek tay olarak bir tek Yollaraz’ı görüyorum ama onu da biraz eksik formu nedeniyle 2 Altılı Ganyan geniş kuponlara önereceğim.

BAŞAR BANKO.

2.Altılı Ganyan Geniş kuponlara , YOLLARAZ ilavesi yapılabilir.

 

 

6.KOŞU : 13-5-1

ARka arkaya G1 Çanakkale Zaferi ve G2 Aziziye Koşularını çim pist ve benzer mesafede kazanan SÜRGÜNTAY koşunun favorisidir.

Ankara çim pistinde 1400 mt mesafede koşulan G2 Tigem Koşusunu kazanan ve başarılarının devam edeceği gibi bir görüntü veren DEMİRPERDE favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Çim piste ilk kez çıkacak olsa da orijin itibariyle iyi koşacağını düşündüğüm Kurtel Ekürisi safkanı AKYAKA , formda ekürileriyle kuponlarda bulunmalıdır.

 

 

7.KOŞU : 2-8-7

Son 2 yılda bu koşuyu kazanmış AŞEMEZ , planlı programlı hedef yaparak bu koşuya geliyor.

Temmuz ayında bu pistte benzer mesafede katılıp 4.kaldığı G1 Yüksek Komiserler Kurulu Koşusu’nda özellikle uzun mesafeli kum pist yarışlarında neler yapabileceğini gösteren TAŞKIR, ilk kez Halis Karataş kalibresinde bir jokeyle start alacak. İyi pilotajın etkisiyle TAŞKIR ‘dan mutlaka daha iyi koşmasını bekliyorum.

Aynı koşunun galibi olup, son koşusunda da 1800 mt çim pistte G1 Veliefendi Koşusu’nu kazanan SEMEND , devam eden güzel formuyla ve Ö.Yıldırım ile kuponlarda bulunmalıdır.

 

 

8.KOŞU : 1-4-2

İdmanlarında rakiplerine göre daha iyi dereceler sergileyen taylardan, Power Love’ın anneden kardeşi ALAZHAN ve güzel orijiniyle dikkat çeken Marcavelly tayı ZALDIR koşunun ortak favorileridir.

Oğlum Berat gibi karekter timsali şampiyon bir safkanın ana-baba bir kardeşi olan İSKENDERBEY de kalitesiyle bir çarpıyı hak ediyor.

Hem Ekonomik hem de Geniş Kuponlar için bu 3 tayın yeterli olabileceğini düşünüyorum.

 

 

9.KOŞU : 6-12    / 1

Son 2 koşusunda sert rakipler arasında uzun mesafeli yarışlarda fena koşmayan , artan form ve kondüsyonuyla bu yarışa gelen , Great Respect ve Strabon ‘un anneden kardeşi SABİTHAN koşunun favorisidir.

3 Yaşında başladığı yarış hayatının ilk koşusunda 1400 mt Ankara çim pistinde fena koşmayan Kalimdor’un anneden kardeşi KRUNG THEP , formda ekürisi Oscuro ‘yla  birlikte favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Geniş kuponlara ,  önceki koşusunda, çim pistteki üçüncülüğü bu gruba yetebilecek , kazanabilecek formuyla da dikkat çeken BOLD FIGHTER da yazılabilir.

 

ÖNEMLİ NOT :

Youtube Kanalımız Yayındadır. Aşağıdaki resime tıklayarak Youtube Kanalımıza ulaşabilirsiniz.Bazı yarış programları için,  Analiz, Yorum ve Tahminlerimiz Youtube kanalımız üzerinden yayınlanacaktır. 

ABONE OL düğmesine tıklayarak kanalımıza ücretsiz abone olabilir ve yayınlanacak videolardan anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

 

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-3-4    / 2-8

2.AYAK : 1-2    / 6-5-4

3.AYAK : 5 (FIRE OF WORLD)   

4.AYAK : 5-10    / 6-9-8-2-4-1-3

5.AYAK : 2(BAŞAR)

6.AYAK : 13-5-1

Ekonomik Kupon :  2 TL

Geniş Kupon         : 47 TL

İkramiye                 : 93 TL

 

 

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 5-10    / 6-9-8-2-4-1-3

2.AYAK : 2 (BAŞAR)    / 9

3.AYAK : 13-5-1

4.AYAK : 2-8-7

5.AYAK : 1-4-2

6.AYAK : 6-12    / 1

Ekonomik Kupon : 10 TL

Geniş Kupon         : 136 TL

? SİTEMİZ ÜCRETSİZ OLUP, DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

BOL ŞANSLAR…

 

1)Yukarıda belirtilen analiz, tahmin ve yorumlar  okuyuculardan maddi menfaat beklemeden hazırlanmaktadır.Site takipçilerinin desteği bizim için en önemli moral kaynağıdır.

2)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

3)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, ‘5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu’  nun İlgili Maddeleri ve  ‘5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ nun İlgili Maddeleri Gereğince’ yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©

12 hakkında “05.10.2019 ANKARA PROGRAMI” görüş

 1. Selam kardeşim detaylı bilgilendirme için teşekkürler emeğinize sağlık

 2. benim seçimlerim.. ANKARA

  1.koşu = 1 / 4
  2.koşu= 1 / 4
  3.koşu = 5
  4.koşu= 2 / 5 / 10
  5.koşu= 2
  6.koşu = 1 / 2 / 3 / 12 / 13
  7.koşu = 2 / 7 / 10 / 12
  8.kosu = 1 / 2 / 4
  9.kosu = 1 / 3 / 6

 3. Bu günde süpersin ilk altılı yı misli bulduk sayen de başarılarının daim olması dileğiyle teşekkürler

Yorumlar kapalı.