01.07.2020 İSTANBUL PROGRAMI

 

 

01.07.2020 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ, YORUM VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

Güç olarak birbirine çok yakın safkanların mücadelesinde HEPSİ yapmak en mantıklı seçenek görünüyor.

 

 

2.KOŞU : 

Sentetik pistteki son koşusunda , 2 boy starttan geç çıkan, son virajı 19 atta 19.sırada dönen Celaloğlu Ekürisi safkanı JUGGERNAUT , düzlükte güzel bir sprint yapıp koşuyu 6.sırada bitirdi. Best Of Ela gibi özellikle çim pistte çok etkili olan başarılı bir kısrağın anneden kardeşi olması sebebiyle , çim pistte ve uzun mesafede kazanma şansı yüksek olacaktır.

JUGGERNAUT BANKO.

 

 

3.KOŞU : 

Daha önce Halis Karataş ile katıldığı iki koşu da uzun mesafeli sentetik pist yarışları olan ve bu koşulardan bir tanesini 61 kg sıkletle ve 4,5 boy farkla kazanan , diğerini de 58 kg sıkletle ve 3,5 boy farkla kazanan BEKİR , benzer koşulların bir araya geldiği bu yarışta, uygun rakipler arasında, ağır kilosuna rağmen bir kez daha kazanabilir.

BEKİR BANKO.

Geniş kuponlara , Adana’da start aldığı son koşusunu hiç dikkate almadığım NEŞETİM , bu koşuda favori safkanı geçebilecek kalibrede gördüğüm SERDENGEÇER ve bu aralar mükemmel form yakalayan, kazandığı son koşusunda haklı protesto sonucu dördüncülüğe atılan CESURMİRZA da yazılabilir.

 

 

4.KOŞU : 

Banko verdiğim ilk koşusunda beni yanıltmayarak kazanan, Baş Hükümdar’ın anneden kardeşi CHRIS BEY ve ağır kilolu çim pist yarışını dikkate almadığım, sentetik pistteki ilk koşusuna ise hayran kaldığım, Kaizbert yavrusu ALTIN KAPLI koşunun ortak favorileridir.

 

 

5.KOŞU : 

Hot Chocolate gibi üst düzey bir safkanın ana-baba bir kardeşi olup, ilk koşusunda kalitesini gösterip kazanan PATHS OF VICTORY , sertleşen rakiplere rağmen koşunun favorisidir.

Geçen sene, bu pist ve mesafede KV-8 kazanan GINGER SNAP ve son yarışında fotoya kadar mücadele edip, burun farkıyla ikinci kalan , güzel eşgalli inatçı tay SERBÜLENT favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Çim pistte 1-2 tık daha iyi koşan ve virajı 2-3 boy avansla dönebilirse bir beyaz bayrak-ayna yapabilecek GÖĞEBAKAN da ihmale gelmez.

Geniş kupon sahiplerinin hiç düşünmeden HEPSİ yapabileceği bir koşu olarak dikkat çekiyor.

 

 

6.KOŞU :

Jack Sparrow-Kayı Ovası-Gold Polat-Pastoral Senfoni ilk 4 sıralamasıyla biten, çok sert gruptaki son koşusunda starttan 3 boy da geç çıkmasına ve tabela dışı kalmasına rağmen, koşuyu öndeki grubun hemen dibinde bitirmesi dikkat çekici olan CİHANGÜL , normal performansını sergileyebilirse , kendisiyle daha önce 2 kez kazanan jokeyi Furkan Yüksel ile fotoyu bir kez daha önde geçebilir; koşunun favorisidir.

Tatvan İncisi gibi süper bir kısrağın anneden kardeşi olan ve çim pistte daha iyi koşmasını beklediğim MISS PERFECT ve İstanbul çim pistindeki kısa mesafeli koşuları çok seven, genelde o dönemdeki formunun üstünde koşan ve izleyenleri şaşırtan SAMOTHRAKI favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Sentetik pist koşularını hiç dikkate almadığım, çim pistte çok daha etkili koşan REY de ihmale gelmez.

 

 

7.KOŞU : 

Ağır kilolu son koşusunu hiç dikkate almadığım, sevdiği pist ve mesafede sahibi Mehmet Kaya ile start alacak olan DOĞA KANUNU koşunun doğal favorisidir.

İdmanları çok iyi olan, bu sefer ideal jokeyini bulan, uzun mesafeli sentetik pist yarışlarının etkili safkanı ÇEKO DAYI ve zaman zaman bu mesafede de etkili koşan kalite kısrak ALWAYS PERFECT favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Son koşusunu çok beğendiğim istikrarlı safkan BURAKŞAH ‘ın kazanması da sürpriz olmayacaktır.

 

 

8.KOŞU : 

G3 23 Nisan Koşusu’nda çim pistte koşup, binicisinin zorlamadığı yarışı hiç dikkate almadığım ŞENHAN , bir önceki koşusunda bu pistte Kamus-Memduhağa arkasında 3.olmuştu.Sentetik pistteki son 6 koşusunda 3 kez kazanıp, 2 kez ikinci ve 1 kez de dördüncü olan ŞENHAN , uygun grupta bir kez daha kazanabilir.

ŞENHAN BANKO.

 

 

9.KOŞU : 

Son koşusunda yine sert bir rakibe çarpılıp 2.kalan REGAMOUR , ısrarla binen şampiyon jokeyiyle koşunun doğal favorisidir.

4 Aylık aranın ardından katıldığı koşuda, iç kulvardan yaptığı sprinti çok beğendiğim MERSİNLİ son haftaların formda jokeyi Sadettin Boyraz ile favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Acemi aprantisiyle çim pistte gayet güzel bir üçüncülük yapan, bu sefer Gökhan Kocakaya ile daha etkili olabilecek LORD da dikkate alınmalıdır.

 

 

10.KOŞU : 

Biraz sık koşmasına rağmen , son koşusunda Büyük Atlı gibi sentetik pistin başarılı safkanının arkasında ikinci kalırken son 100 metreye kadar önde gelen Kaizbert yavrusu TEKKURŞUN , bu sefer mesafe 100 mt daha uzamasına rağmen benzer bir performans sergilerse hemcinsleri arasında özlediği birinciliğe uzanabilir.

TEKKURŞUN BANKO.

Geniş kuponlara, Karaburun ve Aryele gibi kısa süren yarış hayatlarında başarılı olmuş safkanların ana-baba bir kardeşi olup, kardeşleri gibi kum-sentetik pistte çok farklı koşan AYSEL ANA ve Maiden ‘dan çıktığı koşu sonrası form durumunu ilerleten, idman dereceleri de iyi olan Montego gibi başarılı bir safkanın ana-baba bir kardeşi LUNA DANCER da yazılabilir.

 

 

 

01.07.2020 İSTANBUL PROGRAMI

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-2-3-4-5-6-7

2.AYAK : 5 (JUGGERNAUT)

3.AYAK : 2 (BEKİR)    / 6-7-9

4.AYAK : 2-1

5.AYAK : 2-8-5-4    / 1-3-6-7-9

6.AYAK : 3-8-2-6

Ekonomik Kupon : 15 TL

Geniş Kupon        : 141 TL

🐞BOL ŞANSLAR…

 

01.07.2020 İSTANBUL PROGRAMI

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 2-8-5-4    / 1-3-6-7-9

2.AYAK : 3-8-2-6

3.AYAK : 3-5-7-4

4.AYAK : 1 (ŞENHAN)

5.AYAK : 9-8-6

6.AYAK : 16 (TEKKURŞUN)    / 1-18

Ekonomik Kupon : 13 TL

Geniş Kupon        : 90 TL

🐞BOL ŞANSLAR…

1)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

2)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, ‘5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu’  nun İlgili Maddeleri ve  ‘5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ nun İlgili Maddeleri Gereğince’ yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©